Tisková zpráva k UNIF Mistrovství světa v nohejbale 2012 v Nymburce

| KategoriePodporujeme

9. 12. 2012 v Nymburce vyvrcholil program UNIF mistrovství světa v nohejbale. Česká republika bojovala ve všech disciplínách o cenné kovy.

Logo-MS-Nymburk-EN1smJako první se do bojů o medaile pustili singlisté. Český reprezentant Milan Hron bere díky parádnímu výkonu proti francouzskému reprezentantovi Jérémymu Caramellovi bronzovou medaili. O ten nejcennější kov si to následně rozdal slovenský reprezentant Marek Ižol s Maďarem Istvanem Pozderkou, nováčkem na světových šampionátech. Ižol nezaváhal a pro Slovensko získal první titul mistra světa. „Jsem velmi šťastný, protože vyhrát titul mistra světa v singlu se mi podařilo poprvé,“ sdělil své dojmy po zápase Ižol.

Utkání o bronz dvojic vyhrál tým Maďarska, jenž zdolal své protivníky z Jižní Koreje. Ve finále proti sobě nastoupili týmy České republiky a Slovenska. Utkání se rozhodlo ve dvou setech, v nichž byl pokaždé lepší slovenský pár Patrik Perun, Ján Brutovský, který také nakonec zaslouženě zvítězil.

Poslední šanci na zisk zlaté medaile tak měla česká reprezentace v zápase trojic. Ve finále na ně opět čekali sousedé ze Slovenska. Ani v královské disciplíně však celek z pořadatelské země na skvěle a nekompromisně hrající Slováky nestačil. Ti tak završili zlatý nedělní hattrick. „Obrovské zklamání, žádná zlatá medaile. S tím se nepočítalo,“ znělo z úst našich. Ti získali nakonec dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili.

ceremonial_sm