Světová premiéra klipu „Konec světa – zrušeno“

| KategoriePodporujeme

V pátek 5.října od 19.hodin se v Divadle Járy Cimrmana uskuteční vyjímečná benefiční událost, na které se podílí i společnost BOTAS. Mimo jiné zde bude mít světovou premiéru klip kapely The Tap Tap s písní "Konec světa - zrušeno" a budou se zde dražit první 2 páry originálních "botasek proti konci světa".

OD93532-7-209sm1   OD93533-7-210sm1
   NEW RAST            LAST DANCE

Tisková zpráva 10.2012

Světová premiéra klipu „Konec světa – zrušeno“ na koncertě kapely The Tap Tap

Koncert se světovou premiérou a křtem klipu k písni „Konec světa – zrušeno“ kapely The Tap Tap se koná v pátek 5. října od 19 hodin v Divadle Járy Cimrmana. Součástí událostmi nabitého večera bude i benefiční dražba vzácné sbírky brazilských, arabských a kubánských bicích nástrojů z pozůstalosti Martina Kreuzberga, spojená s dosud nevídanou bubenickou exhibicí všeho, co bubny dokážou.

 TTT_drazba_DJCsm1Pozvánka do Divadla Járy Cimrmana

Konec světa se nekoná, a to ani v klipu k písničce The Tap Tap „Konec světa - zrušeno“. Výjevy klipu parodují hledání různých pomocných berliček, jakými jsou špatně pochopená náboženství, populární dezinterpretace různých cizích symbolů ale i obracení se k nenávisti vůči odlišnostem. A přitom jediným osvobozením je v nadsázce práce, tedy aktivní řešení problémů, ne čekání, že je někdo vyřeší za nás. To jediné dává možnost ovlivňovat vlastní osud. „To přesně se mi na kapele The Tap Tap líbí, nečekají, ale snaží se něco dělat,” uvádí režisér a autor videoklipu Radovan Síbrt. V obrazovém ztvárnění písničky Konec světa – zrušeno hrají Tomáš Hanák, Xindl X, Mark Ther, Lucie Špačková, Jitka Hroudová, The Tap Tap, Šimon Ornest a pes Čestmír. Klip vznikl v hostivařských ateliérech společnosti Barrandov Studio.

Mimořádný večer s kapelou tělesně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu The Tap Tap a jejími hosty vyvrcholí benefiční dražbou unikátní bicí soupravy ze studia slavného Milese Davise.  Písnička Konec světa – zrušeno zazní nejen v původní české verzi, ale v závěru večera také v ruském jazyce – v rámci intenzivní přípravy The Tap Tap na koncert v Moskvě, 28. října.

 The_Tap_Tap_band
        kapela The TAP TAP

Premiérové uvedení klipu „Konec světa – zrušeno“ předznamenává další akce konané v rámci celostátního happeningu a benefičního Koncertu proti konci světa 2012 (www.kpks.cz), který The Tap Tap pořádá symbolicky 20. prosince 2012, v předvečer zániku civilizace předpovězeném mayským kalendářem.

Kontakty

www.kpks.cz, www.studeo.cz, www.thetaptap.cz

Mediální servis:

2media.cz, s.r.o., Pařížská 13, Praha1

www.2media.cz, www.facebook.com/2media.cz

 

Ukázky z klipu:

klip1 klip2

klip3