První kolekce botas 66 classic

botas 66 classic jsou bezesporu vlajkovou lodí labelu botas 66. Jednoduchý tvar a nadčasové řešení v kombinaci s grafickým pojetím kombinování barevných usní dávají vzniknout nekončící jízdě luhy a háji lifestylové obuvi.

 007Low1m

BOTAS poprvé prezentoval model dnes známý jako CLASSIC již v roce 1966. Návrh se zrodil z pera designéra Marcela Scheinpfluga a zpočátku se honosil kůží z mongolských koní. Od osmdesátých let prošel značnou modernizací (Milan Mlynář) a výrazný comeback zaznamenal v roce 2005, kdy se botasky zařadily mezi 100 ikon českého designu.

V roce 2008 si tento model vybrali Jan Kloss a Jakub Korouš jako základ pro svůj školní projekt „botas 66“ na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Výsledkem jsou dobyté vavříny ceny za evropský design ED Awards, následné opanování Národní ceny za studentský design a zařazení modelu do výroby!

V rámci nového sublabelu – botas 66 – vznikla pro sezonu 2009 první kolekce šestnácti vzorů, s níž se BOTAS umístil na 3. místě v prestižní soutěži Czech Grand Design v kategorii výrobce roku. O rok později čítala nová kolekce již 25 vzorů a botasky triumfovaly naplno. V roce 2010 získaly v této prestižní soutěži dokonce 1. místo v kategorii výrobce roku. Díky úspěchům na poli užitého designu a vztahu k původní obuvnické tradici jsou botas 66 každoročními reprezentanty českého průmyslu na domácí i zahraniční scéně – Designblok, Czech Selection v Miláně nebo Londýně.

Pomozte i vy udržet klasický český produkt na nohou.

Hlavní znaky modelové řady botas classic 66 v atraktivním podání dokumentuje krátké video :