Kožíšek bodoval na kolečkových lyžích

| KategoriePodporujeme

Až po strhujícím fotofiniši čtveřice jezdců ztratil Dušan Kožíšek stupně vítězů na světovém poháru na kolečkových lyžích v německém Markleebergu. Ve tříetapovém podniku skončil čtvrtý těsně za Francouzem Guillamem Berhaultem.

Vyhrál domácí Erik Hänel před Rusem Alexandrem Denisovem. Mezi ženami skončila sedmá 22letá česká lyžařka Karolína Bícová.

„Mrzelo mě to. Do kopců jsem měl navrch, ale byly tu krátké. Po rovinách a ve sjezdech jsem specialisty, kteří to mydlili bez holí a ve skluzu mnohem víc na hraně, nestíhal,“ říkal 28letý český reprezentant, který si už v sezoně podruhé zpestřil lyžařské léto, pro svazový web czech-ski.com.

V srpnu závodil spolu s Koukalem a Razýmem na mistrovství světa v Norsku, kde obsadili ve štafetě šesté místo.

„Pořadatelé se snaží lákat víc a víc lyžařů. Závody mají slušnou atmosféru,“ vyprávěl ještě Kožíšek. V prologu na 8 km byl čtvrtý, ve sprintu šestý a pak v závěrečném 18 km závodě startujícím Gundersenovou metodou, obsadil zmíněnou čtvrtou příčku.

Kožíšek si pochvaluje speciální letní sprinterskou přípravu v reprezentačním týmu s trenérem Korunkou. „Získáváme sílu, já jsem nabral už dvě kila hmoty. Můžu jít až na dvaaosmdesát,“ říká dvojnásobný medailista z mistrovství světa v týmovém sprintu.

O víkendu ho podobná trojkombinace čeká na letním mistrovství českých lyžařů v Liberci. Sprint a vytrvalostní závod na kolečkových lyžích tam doplní závěrečný výběh do vrchu na Ještěd. „Tady už tolik šancí pro nás sprintery nevidím. Ta stíhačka bude hodně dlouhá, ale závody budou určitě zajímavé.“

 

Příští neděli pak reprezentační družstvo mužů zamíří poprvé za sněhem na ledovec Dachstein do rakouských Alp.