botas 66 na Designbloku 2014

| KategorieNovinky

db2014-vizual_smPo dvouleté pauze jsme se se značkou BOTAS 66 opět rozhodli zúčastnit se Designbloku a poukázat tak na spoustu novinek, které se odehrály během posledních měsíců. Gró letošního Designbloku probíhá stejně jako v případě předchozích ročníků v několika superstudiích, které vytváří jasné celky. Nás zajímá především to v Mikulandské ulici 5 nesoucí název Hra. V duchu hry zde mají být realizovány i jednotlivé instalace. A to se nám líbí.

Koncept naší prezentace s názvem BOTAS 66 Fortune poukazuje na dnešní komerční svět, kde je možné takřka vše customizovat dle libosti, a tím mnohdy až necitelně zasahovat do výsledného produktu a jeho původního designu. BOTAS 66 na tento fenomén reaguje vlastní cestou a podle svých vlastních pravidel, na která rozhodně nebude každý ochoten přistoupit. Ale s tím i počítáme. Pro ty konzervativnější je připravena už tak dosti různorodá kolekce 2014. Kdo je ale odvážnější a navíc touží po jedinečných botách zhotovených jen a pouze pro něj, má příležitost. Není to ale jednoduché. Musí přistoupit na určitou hru. A to je to, co nás baví.

V průběhu Designbloku vznikne limitovaná edice unikátních modelů vzoru Classic, které budou navrženy vždy na míru charakteru budoucího majitele. Do finální podoby mu ale nebude umožněno zasáhnout. Vstupními indiciemi pro návrh bude pouze konkrétní velikost a vstupní dotazník. A pak už jen, jak se říká, děj se vůle boží. Představivost designérů v kombinaci s notnou dávkou náhody udělají zbytek. Odhalení přijde až v den doručení jedinečného páru bot. A kdo říká, že levá bota nebude možná trochu jiná než pravá?

db2014-6_sm          db2014-7_sm

db2014-1_sm          db2014-2_sm

db2014-3_sm          db2014-4_sm