BOTAS 66 Fortune

db2014-vizual_sm.jpgBOTAS 66 Fortune je speciální projekt v rámci 16. ročníku mezinárodní přehlídky designu - Designblok 2014, který se konal 6-12. října v Praze. Po dvouleté pauze jsme se se značkou BOTAS 66 opět rozhodli této přehlídky zúčastnit a poukázat tak na spoustu novinek, které se odehrály během posledních měsíců.

Koncept naší prezentace s názvem BOTAS 66 Fortune poukazovala na dnešní komerční svět, kde je možné takřka vše customizovat dle libosti, a tím mnohdy až necitelně zasahovat do výsledného produktu a jeho původního designu. BOTAS 66 na tento fenomén reaguje vlastní cestou a podle svých vlastních pravidel, na která rozhodně nebyl každý ochoten přistoupit. Ale s tím jsme i počítali. Pro ty konzervativnější byla připravena už tak dosti různorodá kolekce 2014. Kdo byl ale odvážnější a navíc toužil po jedinečných botách zhotovených jen a pouze pro něj, měl příležitost. Nebylo to ale jednoduché. Musel přistoupit na určitou hru. A to bylo to, co nás bavilo.

V průběhu Designbloku vznikla limitovaná edice unikátních modelů vzoru Classic, které byly navrženy vždy na míru charakteru budoucího majitele. Do finální podoby mu ale nebylo umožněno zasáhnout. Vstupními indiciemi pro návrh byla pouze konkrétní velikost a vstupní dotazník. A pak už jen, jak se říká, děj se vůle boží. Představivost designérů v kombinaci s notnou dávkou náhody udělaly zbytek. Odhalení přišlo až v den doručení jedinečného páru bot. A kdo říká, že levá bota nebyla možná trochu jiná než pravá?

db2014-1_sm.jpg db2014-2_sm.jpg

db2014-3_sm.jpg db2014-4_sm.jpg

Expozice BOTAS 66 - Designblok 2014