BOTAS PODPORUJE OLYMPIJSKÉ NADĚJE

| Kategorie: Podporujeme

Ve dnech 1. až 3. února 2019 proběhlo v Novém Městě na Moravě Mistrovství České republiky v běhu na lyžích dospělých a dorostu s mezinárodní účastí.

Velkých úspěchů zde také dosáhla naše nastupující generace nadějných lyžařů závodící v lyžařské běžecké obuvi zn. Botas. Za všechny uvádíme pouze medailová umístění Botas závodníků.

Mezi staršími dorostenkami získala Marta Slonková z oddílu SK Nové Město na Moravě  dva mistrovské  tituly, když vyhrála sprit na 1 km volně a závod na 7,5 km volnou technikou s hromadným startem.

V juniorské kategorii vybojoval mistrovský titul Vladimír Kozlovský v závodě na 15 km volně s hromadným startem, Kim Žalčík obsadil v tomto závodě 3. místo.

Vladimír Kozlovský dále obsadil 2. místo v závodě na 10 km klasicky a 3. místo ve sprintu volnou technikou.

Dalším velkým úspěchem tohoto nadějného lyžaře je 12. místo v závodě na 10. km volně na MS juniorů 2019, které se konalo koncem ledna ve finském Lahti. Žalčík vybojoval ve stejném závodě 43. místo. Oba nadějní lyžaří závodí za oddíl FENIX SKI TEAM Jeseník.

Všem gratulujeme a věříme, že o některých snad brzo uslyšíme i v souvislosti s jejich výsledky na závodech SP, MS nebo OH.