100 let českého designu

V roce 2005 proběhla v Berlíně výstava „100 let českého designu”, kde měly botasky čestné místo. Téhož roku byly zařazeny mezi TOP100 českých designérských ikon.

Svěží putovní výstava doplněná atraktivní knihou jako první mapovala 100 LET ČESKÉHO DESIGNU a propagovala naši zemi v zahraničí. Originální projekt vznikl ze soukromé iniciativy, nezávisle na státu.

Kniha - CZECH 100 DESIGN ICONS

Czech 100 design icons: kokubismus, krteček a Remek

"V Berlíně právě probíhá akce Designmai a v pasáži centra Stilwerk, kde se nakupuje design, se houpá třicet párů zavěšených českých botasek, na..."

text: Martina Králová, iHned.cz, 26. 5. 2005

 

V rámci projektu "Česká stovka" se výstava postupně představila v řadě evropských metropolích např. Stockholmu, Brightonu, Miláně, Bratislavě a dalších. Její česká premiéra se konala v rámci pražských dnů designu Designblok 2005 v obchodním domě Baťa na Václavském náměstí, tedy přímo v srdci jedné z ikon České 100.

Financial Times ve své recenzi o výstavě mimo jiné napsal:

„Kdo by si pomyslel, že se design může stát tak zábavným průvodcem po ekonomickém, politickém a společenském osudu země. U výstavy Česká stovka, se tak přinejmenším v případě České republiky stalo.“

Clare Dowdy, Financial Times, 11 May 2005